Automobilių supirkimo rinkos tendencijos


Automobilių supirkimas daugumai nėra naujiena, tačiau tokia paslauga rinkoje pasirodė sąlyginai neseniai, kadangi anksčiau norintieji parduoti automobilį turėdavo tuo užsiimti patys. Pagrindinė priežastis, kodėl prireikė tokios paslaugos yra itin didelis automobilių skaičiaus augimas, kuris per paskutinius dešimtmečius padidėjo ne vieną kartą. O tai lemia ir spartesnę automobilių kaitą, kadangi dalis jų keičiami naujais, dalis sugenda arba nukenčia avarijų metu. Būtent kažkokių rimtesnių defektų turintys automobiliai dažniausiai patenka į supirkėjų rankas, kadangi žmonės nėra linkę dėl smulkmenų keisti automobilio, o jį remontuoja ir važinėja toliau, tačiau, kai jis sugenda nepataisomai, tokį ir parduoti tampa sudėtinga, kadangi dauguma ieško pilnai funkcionuojančios transporto priemonės arba automobilio dalių.

Kur keliauja eksploatacijai netinkami automobiliai?

Vieningo atsakymo nėra, kadangi daug kas priklauso nuo pačio automobilio ir jo savininko sprendimo. Jeigu automobilio pataisyti neįmanoma, tuomet jis savo funkcijos jau neatliks, tuomet priimant galutinį sprendimą dar galima atsižvelgti į automobilio amžių ir jo dalių kokybę. Galbūt dauguma dalių yra geros ir jos dar pravers kitiems automobiliams, o gal transporto priemonė visiškai sudaužyta ir nėra jokių tinkamų dalių. Jeigu automobilis yra būtent toks arba jis yra senas bei turintis nedidelę vertę, tuomet jis keliaus į metalo laužą. Jeigu situacija geresnė, galima jį dar pardavinėti dalimis ir taip uždirbti daugiau, bet dauguma žmonių nėra linkę tuo užsiimti, bent jau taip rodo automobilių supirkimo rinkos tendencijos. Tuomet jie parduoda savo automobilį supirkėjams, kurie, dažniausiai, pasiūlo didesnę kainą, negu gautumėte jį nuvežę į metalo laužą.

Automobilių supirkimo rinkos tendencijos šiais metais

2019 metai automobilių rinkoje nėra labai išskirtiniai, jeigu lyginsime su praeitais ir naudotų automobilių nupirkta pakankamai panašiai, tačiau šis skaičius gali kisti. Kadangi dauguma naujų naudojamų automobilių priklauso įmonėms, o jos savo ruožtu neskiria daug dėmesio jį remontui, bet po kažkiek tarnavimo laiko keičia turėtus naujais, todėl atsiranda daugiau nemažai naudotų automobilių, be to, reikia mažiau dalių jiems remontuoti, tačiau tokios tendencijos galioja tik tarp verslo kompanijų. Nors ir žmonės labiau linkę pirkti naujus automobilius, tačiau dalių poreikis nemažėja, kaip ir naudotų automobilių pirkimas.

Comments are disabled.