Gryni pinigai pliusas ar ne perkant automobilį?


Nuo to, kaip atsiskaitysite pirkdami automobilį, jo kaina dažniausiai nepriklauso, gali priklausyti tik nuo to, ar mokėsite visą sumą iškart, ar atsiskaitysite per tam tikrą laiko tarpą. Tokią galimybę gali pasiūlyti naujų automobilių pardavėjai, tačiau perkant naudotą transporto priemonę dėl tokių sąlygų sutarti gali ir nepavykti, kadangi ir pardavėjui reikalingi pinigai, todėl jis ir suinteresuotas parduoti automobilį. Perkant grynais pinigai atsiskaitoma iškart, kadangi bankinis pavedimas kartais gali užtrukti, priklausomai nuo aplinkybių, tad tai gali būti vienintelis tokio pirkimo privalumas. Bet kokiu atveju reikėtų pasirašyti pirkimo-pardavimo sutartį, kurioje nurodyti visą informaciją, kad vėliau nekiltų kažkokių nesusipratimų arba net ginčų. Tad šioje vietoje pirkimui nelabai daug įtakos turi, kaip bus atsiskaityta už pirkinį.

Į ką atkreipti dėmesį perkant automobilį?

Pirmiausia, reikėtų atsižvelgti į savo asmeninius poreikius ir pagal tai rinktis automobilio modelį. Tačiau jeigu jau šį pasirinkimą atlikote, prieš perkant vertėtų atkreipti dėmesį dar į keletą dalykų. Labai svarbu atsižvelgti į automobilio komplektaciją, kadangi ji skiriasi net tarp tų pačių modelių, o nuo jos priklauso ir transporto priemonės kaina. Taip pat svarbus kriterijus turėtų būti automobilio rida, jeigu perkate jį nenaują. Nors šioje vietoje pasitaiko nemažai sukčiavimų, tačiau dabar yra galimybė patikrinti ar pardavėjas nebando jūsų apgauti. Ne ką mažiau svarbi ir bendra automobilio techninė būklė, kurią taip pat pravartu patikrinti prieš jį perkant, kad vėliau netektų papildomai išlaidauti jo remontui. O jeigu atsiskaitymui naudojami gryni pinigai, labai svarbu jų sumą apibrėžti sutartyje.

Gryni pinigai ir atsiskaitymo tendencijos

Atsiskaitymas “grynaisiais” ilgą laiką buvo populiariausias ir praktiškai vienintelis būdas mokėti, neskaitant mainų. Tačiau šiais laikais dauguma žmonių gauna pinigus į sąskaitas banke, todėl natūralu, kad patogiau atsiskaityti kortele, kadangi tuomet nereikia išiminėti ir nešiotis grynų pinigų. Todėl toks atsiskaitymo būdas sparčiai populiarėja šiais laikais, tačiau negalima teigti, kad pinigai praranda savo svarbą, kadangi yra vietų, kur kortelės nepriimamos. Be to, kai kuriems žmonėms kyla problemų apskaičiuojant savo finansus, kuomet jie naudojasi kortelėmis, todėl jie mieliau renkasi grynus pinigus, kurie leidžia jiems netgi sutaupyti.

Comments are disabled.